PCT in brezplačano testiranje za študente

Spoštovani,

obveščamo vas, da je Vlada RS na seji 26. 8. 2021 sprejela Odlok o spremembi in dopolnitvi Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu, ki ga bo objavila v Uradnem listu Republike Slovenije.

Dopolnitev se nanaša na drugi  odstavek 2. člena odloka, ki določa, tedensko testiranje  za osebe, navedene v 1. členu odloka. Obveznost tedenskega testiranja se dodaja tudi za študente. Tudi za študente se tedensko testiranje financira iz državnega proračuna. S tem se podaljšuje veljavnost ukrepa PCT v visokošolskih zavodih, Vlada RS pa je pritrdila temu, da se za vse študente, ki niso preboleli COVID-19 ali se niso cepili proti okužbi, uredi brezplačno testiranje, test bo veljaven 1 teden.

Za več informacij v zvezi s COVID-19 in z njim povezanimi ukrepi na fakulteti obiščite spletno stran COVID-19: Napotki