Erasmus+ Kombinirani intenzivni program
Razpis in splošne informacije
Kombinirani intenzivni programi (v nadaljevanju: KiP ali angleško BiP) so programi, pri katerih se uporabljajo inovativni načini učenja in poučevanja, vključno s spletnim sodelovanjem. Programi lahko vključujejo učenje, ki temelji na izzivih, kjer transnacionalne in transdisciplinarne skupine sodelujejo pri reševanju izzivov. Namen KiP-ov je omogočiti nove in bolj prilagodljive oblike izmenjav študentov, ki združujejo fizično in virtualno mobilnost.
Na KiP se lahko prijavijo vsi študenti Univerze v Mariboru, prav tako pa vsem študentom, ki se udeležijo fizične izvedbe KiP prav tako pripada finančna dotacija, ki delno pokrije stroške fizične udeležitve. Programi KiP se izvajajo med partnerskimi institucijami in sodelujočimi državami.
Partnerske institucije so tiste institucije, s katerimi je podpisan Medinstitucionalni sporazum programa Erasmus+.
Programske (sodelujoče) države so članice Evropske unije, Islandija, Liechtenstein, Norveška, Turčija, Severna Makedonija in Srbija.
Udeležba na programu KiP se nato študentu ovrednoti in prizna s kreditnimi točkami (minimalno 3 ECTS točke) prav tako se opravljen KiP študentu pripiše kot dodatek k diplomi.
Na programe KiP in posledično tudi na finančni razpis se lahko prijavijo študentje, ki:
- Imajo celoten čas udeležbe na KiP-u veljaven status študenta;
- v času udeležbe na KiP-u ne bo presegel maksimuma skupnega trajanja mobilnosti (skupno trajanje Erasmus+ študijev/praks ne sme preseči 12 mesecev na stopnjo študija);
- KiP se izvaja v tuji državi, torej študent ne študira in/ali prebiva v tej državi;
- študent, ki je istočasno tudi zaposlen, se lahko prijavi na ta razpis le v primeru, če mu delodajalec v obdobju udeležbe na KiP-u ne bo kril stroškov na podlagi izdanega potnega naloga;
- študent ne sme imeti neporavnane finančne obveznosti iz naslova programov mobilnosti Univerze v Mariboru.