Študentje na  Univerzi v Mariboru lahko do večine naročniških elektronskih informacijskih virov dostopajo z računalnikov v časopisni čitalnici UKM in računalnikov, ki so nameščeni v prostorih Univerze v Mariboru, ter z oddaljenih lokacij.

Oddaljen dostop omogoča uporabnikom dostop do informacijskih virov kar »od doma«.

Vire je po licenčnih pogodbah dovoljeno uporabljati le za osebne namene oziroma za študijske in znanstvenoraziskovalne namene Univerze v Mariboru. Uporaba elektronskih virov je določena z licenčnimi pogoji, povzetimi v pogojih uporabe elektronskih informacijskih virov.

Pogoji za uporabo:

1. veljaven status študenta,
  2. veljavno (podaljšano) članstvo v knjižnici,
  3. izbrano osebno geslo za uporabo storitev Moja knjižnica ali Libroam

Oddaljen dostop je omogočen le če do knjižnice nimate dolgov.

Kako si urediti oddaljen dostop do elektronskih virov? Navodila lahko najdete na spodnjih zavihkih!
V primeru težav s za pomoč obrnite na knjižnico preko e-pošte: library.epf@um.si

Navodila za oddaljen dostop do elektronskih virov

1. Odpreš povezavo: http://www.ukm.um.si/elektronski-viri
  2. V abecedni seznamu elektronskih virov v UKM najdeš bazo, v kateri želiš iskati vire ( npr. SpringerLink)
  3. Se vpišeš s svojimi podatki:

• Uporabniško ime je sestavljeno na naslednji način » ukm.0000000000@libroam.si«. Namesto številk vnesete:

• ID številko, ki jo najdete študentski izkaznici ALI
      • št. članske izkaznice knjižnice (če je npr. št. članske izkaznice 99999 se predhodno vpišejo ničle do sedemmestnega števila).

• Za geslo pa uporabiš geslo, ki ga imaš nastavljeno za vstop v COBISS – Moja knjižnica.

Navodila za določitev gesla za COBISS in oddaljen dostop do elektronskih virov

Preden lahko dostopaš do elektronskih virov si moraš urediti geslo za COBISS

1. Odpreš povezavo plus.si.cobiss.net/opac7/user/login
  2. Klik na modro ikono »Moja knjižnica«
  3. Čisto spodaj lahko najdete zapis »Pridobi geslo za Mojo knjižnico« 4
  4. Na zavihku izpolnite zahtevano:

• Knjižnica: EPF
    • Št. izkaznice: ID Številka iz študentske izkaznice
    • E-mail: vaš študentski e-mail (ime.priimek@student.um.si)

5. Na mail boste prejeli e-mail sporočilo za določitev gesla.

Ko imate geslo urejeno:

1. Odpreš povezavo: www.ukm.um.si/elektronski-viri
  3. Se vpišeš s svojimi podatki:

• Uporabniško ime je sestavljeno na naslednji način » ukm.0000000000@libroam.si«. Namesto številk vnesete:

• ID številko, ki jo najdete študentski izkaznici ALI

Navodila za spletni vpis v knjižnico in oddaljen dostop do elektronskih virov

1. Odpreš povezavo plus.si.cobiss.net/opac7/rsu/epf/aai
  2. Klik na gumb ArnesAAI
  3. Vnesete ime domače organizacije – Univerza v Mariboru
  4. Se prijavite s svojo digitalno identiteto – ime.priimek@student.um.si in geslo, ki ga uporabljate za pošto ali AIPS
  5. Klik na gumb » Da, nadaljuj«
  6. Izberete si geslo, ki ga boste uporabljali za vpis v COBISS, geslo ponovite