Študijski program 2. stopnje Ekonomske in poslovne vede
Podiplomski študijski program je naravnan raziskovalno. Študente usmerja k poglobljenemu in raziskovalno podprtemu reševanju ekonomskih in poslovnih problemov na področju izbrane študijske smeri. Študij zagotavlja potrebno strokovno usposobljenost za delo v gospodarski praksi, praviloma na najzahtevnejših strokovnih, analitskih, raziskovalnih in tudi menedžerskih položajih.
PRIDOBLJEN STROKOVNI NASLOV
magister (magistrica) ekonomskih in poslovnih ved (mag. ekon. in posl. ved.)
magister (magistrica) podatkovnih znanosti v poslovanju (mag. podatk. znan. v poslov.), strokovni naslov pridobijo le študentje, ki uspešno zaključijo smer Podatkovne znanosti v poslovanju
NAČIN IZVAJANJA ŠTUDIJA: redni in izredni
Študijski smeri Ekonomske in poslovne študije in Podatkovne znanosti v poslovanju se izvajata le kot izredni študij in samo v angleškem jeziku.
TRAJANJE ŠTUDIJA
Študij traja 2 leti (4. semestre) in obsega 120 ECTS.
Kontakt
Prodekanica za izobraževalno dejavnost | |
---|---|
Vodja študijskega programa | prof. dr. Vojko Potočan |
Kontakt za redni študij | gregor.bozic@um.si, tel. št. 02/2290 203 |
Kontakt za izredni študij | dok.epf@um.si. tel. št. 02/2290 206 |
Uradne ure referata
|
Trajanje študija
Študij traja 2 leti (4 semestri) in obsega 120 ECTS kreditnih točk.
Oblike študija
Študij se izvaja kot redni in izredni (Maribor).
Predvideno število vpisnih mest za vpis v 1. letnik: 380 redno,150 izredno.
Predvideno število vpisnih mest za vpis v višji letnik: 20.
Pogoji in omejitve
- Za napredovanje v drugi letnik mora študent opraviti študijske obveznosti v obsegu 45 kreditnih točk ECTS iz prvega letnika. V drugi letnik se lahko izjemoma vpiše tudi kandidat, ki je opravil študijske obveznosti v obsegu manj kot 45 ECTS. O izjemnem napredovanju v drugi letnik odloča komisija za študijske zadeve na osnovi pisne vloge kandidata, kateri mora priložiti dokazila o opravičljivih razlogih za neizpolnitev vseh študijskih obveznosti vpisanega letnika.
- Študent lahko v času študija enkrat ponavlja letnik ali enkrat spremeni študijski program. Ponavljanje je možno v primerih, ki jih opredeljuje statut Univerze v Mariboru, če študent izpolni vsaj polovico obveznosti (30 ECTS) tekočega letnika.
- S prepisom na novo študijsko usmeritev ali smer opravi študent obveznosti pri predmetih nove študijske usmeritve ali smeri, ki so določene s študijskim programom, pri čemer lahko vloži pisno vlogo za priznavanje posameznih predmetov in študijskih obveznosti, ki jih je opravil v prejšnjem študijskem programu oziroma usmeritvi.
- Študent se lahko izobražuje po več študijskih programih pod pogoji, ki jih podrobneje določa Statut Univerze v Mariboru. Če se pri vzporednem študiju znotraj magistrskega programa pojavljajo posamezni predmeti (izbirni predmeti usmeritve) na obeh študijskih usmeritvah, v kateri je vpisan študent pri vzporednem študiju, lahko uveljavlja opravljene študijske obveznosti pri takih predmetih samo na eni študijski usmeritvi. To pravilo ne velja, kadar se nek predmet pojavlja kot obvezen predmet na obeh usmeritvah, v kateri je vpisan. Pri usmeritvenem raziskovalnem projektu in v magistrskem delu lahko študent poveže tematiko raziskovanja z vidika vsebin obeh študijskih usmeritev v skupnem projektu oziroma skupnem magistrskem delu.
- Študenti lahko napredujejo in dokončajo študij v krajšem času kot je predvideno s študijskim programom.
Pogoje za hitrejše napredovanje in vzporedno izobraževanje določi senat Ekonomsko-poslovne fakultete.
Pridobljen strokovni naslov
Diplomant(ka) magistrskega študijskega programa »Ekonomske in poslovne vede« pridobi strokovni naslov magister ekonomskih in poslovnih ved oziroma magistrica ekonomskih in poslovnih ved. Strokovni naslov se okrajšano zapiše kot mag. ekon. in posl. ved.
Diplomant(ka) magistrskega študijskega programa »Ekonomske in poslovne vede« na študijski smeri Podatkovne znanosti v poslovanju pridobi strokovni naslov magister (magistrica) podatkovnih znanosti v poslovanju. Strokovni naslov se okrajšano zapiše kot mag. podatk. znan. v poslov.